Posiadanie dziecka to wielkie wyzwanie oraz odpowiedzialność. Już od pierwszych chwil życia maluszka rodzice dbają, aby dziecku niczego nie brakowało i było szczęśliwe. Uwydatnia się to przede wszystkim w miłości okazywanej noworodkowi, odpowiednim cieple, ubrankach i zabawkach wspomagających rozwój. Kluczową kwestią jest jednak sprawa żywienia dziecka, która procentuje w kolejnych miesiącach oraz latach noworodka. Zapewnienie właściwej diety, sprzyja poprawnemu wzrostowi oraz rozwojowi dziecka. Należy więc pamiętać, że zdrowy początek życia będzie miał odzwierciedlenie w następnych etapach dorastania maluszka.

Coś więcej niż mleko

Planując żywienie dziecka, należy zwrócić uwagę na produkty, które trafiają do naszego sklepowego koszyka. Wybór odpowiedniego mleka modyfikowanego spośród mnóstwa rodzajów na rynku to nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieje mleko następne, które łączy w sobie naturalność i odpowiednie składniki odżywcze. Bebiko 2 to coś więcej niż zwykłe mleko. Jest przeznaczone dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia, a więc staje się kolejnym zdrowym przystankiem w podróży żywieniowej niemowlęcia. Oprócz dostarczania dziecku codziennej dawki pożywienia, zawiera w sobie błonnik oraz probiotyki, które chronią florę bakteryjną jelit niemowlęcia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ brzuszek maluszka to miejsce, od którego zależy wiele czynników – energia, prawidłowy wzrost i waga oraz rozwój ciała. Oprócz tego, mleko modyfikowane bogate jest w witaminy (w tym witaminę D), kwas alfa-linolenowy (ALA), fosfor i wapń, bowiem mleko to źródło tworzenia mocnych i trwałych kości. Żelazo, które występuje w mleku Bebiko 2 wpływa korzystnie na komórki krwi.

Jak przygotować mleko?

Przygotowanie mleka jest czynnością prostą, ale wymagającą zachowania kilku kluczowych reguł. Przede wszystkim należy przygotować butelkę – wyparzyć ją w gorącej wodzie w celu pozbycia się zarazków i bakterii. Jest to ważne, aby zachować odpowiednią higienę. Następnie należy przygotować bazę pod mleko – czyli wodę. W tym celu gotujemy ją przez ok. 5 minut, następnie odstawiamy do wystygnięcia, by temperatura była odpowiednia do picia (ok. 40 stopni Celsjusza). Kolejnym krokiem jest wlanie wody do buteleczki oraz odmierzenie, za pomocą załączonej do Bebiko 2 specjalnej łyżeczki, ilości mleka. Następnie wsypujemy mleko do wody znajdującej się w butelce i energicznie potrząsamy aż do rozpuszczenia się proszku. Pożywienie jest gotowe do spożycia, jednak zaleca się sprawdzenie jeszcze raz temperatury mleka, poprzez nalanie kilku kropel napoju na rękę.

Mleko modyfikowane to świetna alternatywa dla kobiet, które nie mogą, bądź nie chcą karmić piersią. Skład mleka jest ściśle restrykcyjny i dostarcza maluszkowi odpowiednich elementów do prawidłowego wzrostu.