Podczas słonecznych wakacji czy też zimowych ferii wyjeżdżamy aby wypoczywać. W czasie takich często rodzinnych wakacji zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, których da się uniknąć lub też zapobiec ich skutkom. Jakie to sytuacje i jak ich unikać? Oto kilka porad o tym co zabrać ze sobą na wakacje z dzieckiem aby uniknąć męczących zdarzeń.

Chusteczki nawilżane

Chusteczki nawilżane są numerem 1 na naszej liście. Ich wielofunkcyjność jest bezsprzeczna i potrafią uratować wiele sytuacji. Nie ważne czy używamy ich podczas przewijania malutkiego dziecka czy też do wytarcia buzi i rączek nieco większego szkraba. Przedmiot ten jest niezastąpiony w szczególności tam gdzie aktualnie nie ma dostępu do bieżącej wody. Aby jeszcze skuteczniej oczyścić ciało, można użyć chusteczek nawilżanych o delikatnym działaniu antybakteryjnym.

Spray na insekty

Szczególnie w warunkach wiosenno – letnich może zajść potrzeba obrony przed kąsającymi insektami. Taką ochronę stanowią często kremy lub tez spraye odstraszające insekty. Kiedy jednak dojdzie już do ukąszenia – warto mieć ze sobą maść łagodzącą jego skutki.Uchroni to nas i nasze dzieci przed wieloma nieprzyjemnymi chwilami i pozwoli cieszyć się swobodą nawet podczas letnich pikników czy wieczornych grillów.

Gry planszowe

Gry są niezastąpioną rozrywką na przykład kiedy za oknem pada deszcz. Nawet w letnich miesiącach zdarzają się przecież mało słoneczne dni, podczas których lepiej pozostać w hotelowym pokoju czy też hallu. Gry planszowe umilą deszczowe chwile, a także świetnie zintegrują z pozostałymi gośćmi hotelu czy też agroturystyki. Świetnie sprawdzą się też bierki lub domino.

Podstawowe leki

Bez tego często ani rusz. Plasterki na drobne skaleczenia czy też spray do nosa, to podstawowe wyposażenie dziecięcej apteczki. Warto też nabyć produkt z d-pantenolem, który może być wsparciem w przypadku zbyt dużego nasłonecznienia skóry. Oczywiście profilaktycznie zabieramy również leki przeciwbólowe oraz te na gorączkę czy też kaszel.

Kosmetyki chroniące przed słońcem

Te wbrew pozorom sprawdzą się nie tylko latem, ale również podczas zimowych zabaw na śniegu. Podczas szaleństw na nartach często można doświadczyć bardzo słonecznej pogody. Dobrze wtedy użyć zimowego kremu z dużym filtrem. Taka sama zasada dotyczy dzieci wypoczywających na plaży – chrońmy delikatną skórę buźki czy pleców naszej pociechy!

Praktyczne, szybkoschnące ubrania

Jest to dość istotna sprawa. Szczególnie, jeśli nie chcemy zabierać ze sobą na wakacje całej szafy. Szybko schnąca odzież sprawdzi się wszędzie. Można ją szybko oczyścić z zabrudzeń i używać ponownie!